Masz pytania? Zadzwoń!

(0048) 600 36 77 50   |   22 783 88 40

Opcje przeglądania
Marka towaru
Cena
  • od
    do
Nowość

EKSTRAKTY SŁODOWE DO PIWA JASNE

Jasny ekstrakt słodowy to doskonały sposób na szybkie i łatwe zrobienie piwa w domu. Wykonany jest ze słodu jęczmiennego, który został podgrzany i wysuszony, a następnie zagęszczony wodą. Jasny ekstrakt słodowy ma słodki, lekko karmelowy smak i jasną barwę. Jest to wszechstronny składnik, który można wykorzystać do produkcji różnych stylów piwa, w tym lagerów, pilsnerów i IPA.

Jasny ekstrakt słodowy jest dostępny w postaci płynnej lub proszku. Płynny ekstrakt słodowy jest łatwy w użyciu, wystarczy dodać go do wody i zagotować. Proszek ekstraktu słodowego należy rozcieńczyć wodą przed dodaniem do piwa.

Jasny ekstrakt słodowy jest bogatym źródłem węglowodanów, które są potrzebne do fermentacji. Zawiera również pewne ilości białka i witamin. 

Jasny ekstrakt słodowy to doskonały wybór dla początkujących piwowarów, ponieważ jest łatwy w użyciu i nadaje piwu przyjemny smak. Wystarczy dodać go do wody, zagotować, dodać chmiel i drożdże, a następnie odczekać kilka tygodni, aż piwo się przefermentuje.

Oto kilka wskazówek dotyczących używania jasnego ekstraktu słodowego:

  • Ekstrakt słodowy jasny można dodawać do piwa w dowolnym momencie procesu warzenia. Najczęściej jednak dodaje się go w drugiej fazie warzenia, czyli w czasie gotowania.
  • Ilość ekstraktu słodowego jasnego, który należy dodać do piwa, zależy od stylu piwa, które chcemy zrobić. W przypadku lagerów i pilsnerów należy dodać od 20 do 50% ekstraktu słodowego jasnego. W przypadku IPA należy dodać od 50 do 80% ekstraktu słodowego jasnego.
  • Ekstrakt słodowy jasny można łączyć z innymi rodzajami ekstraktów słodowych, aby uzyskać bardziej złożony smak.
  • Ekstrakt słodowy jasny można również dodawać do piwa domowego, aby wzbogacić jego smak.

Jasny ekstrakt słodowy to doskonały sposób na poprawę smaku i aromatu piwa. Jest to łatwy w użyciu produkt, który można wykorzystać do produkcji różnych stylów piwa.

EKSTRAKTY SŁODOWE JASNE

EKSTRAKT SŁODOWY PŁYNNY 30-60 EBC JASNY 0,5KG EKSTRAKT SŁODOWY PŁYNNY 30-60 EBC JASNY 0,5KG
Marka towaru: WES
Cena:

25,99 zł

( 1 kg = 51,98 zł )
zobacz więcej
EKSTRAKT SŁODOWY PŁYNNY 30-60 EBC JASNY 1,2KG EKSTRAKT SŁODOWY PŁYNNY 30-60 EBC JASNY 1,2KG
Marka towaru: WES
Cena:

44,99 zł

( 1 kg = 37,49 zł )
zobacz więcej
EKSTRAKT SŁODOWY PŁYNNY 30-60 EBC JASNY 1,7KG EKSTRAKT SŁODOWY PŁYNNY 30-60 EBC JASNY 1,7KG
Marka towaru: WES
Cena:

52,99 zł

( 1 kg = 31,17 zł )
zobacz więcej

jasny ekstrakt słodowy, ekstrakt słodowy, piwo, warzenie piwa, domowe piwo, piwo domowe, ekstrakt słodowy do pilsnera, ekstrakt słodowy do lagera, ekstrakt słodowy do domowego piwa, ekstrakt słodowy do IPA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć i treści bez pisemnej zgody autora zabronione.
Sklep internetowy Shoper.pl