Destylator Still Spirits CREATE+ T500 ze Zbiornikiem 25L
Cena regularna:
towar niedostępny
Destylator Still Spirits CREATE+ T500
Kocioł 25 L + Kolumna Rektyfikacyjna ze Skraplaczem (system refluksowy)
Still Spirits CREATE+ T500 to kompletny, nowoczesny zestaw destylacyjny dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad procesem i uzyskiwać bardzo czysty destylat. W skład systemu wchodzi kocioł destylacyjny 25 L ze stali nierdzewnej 304 oraz kolumna rektyfikacyjna T500 ze skraplaczem, zaprojektowana do wydajnej pracy w trybie refluksu. Zestaw sprawdzi się do destylacji wody, hydrolatów oraz neutralnych destylatów – jako baza do dalszej filtracji i aromatyzacji.
Konstrukcja oparta o modułowe złącze 2″ Tri-Clamp zapewnia szczelność, szybki montaż i możliwość rozbudowy o dodatkowe akcesoria. Urządzenie powstało w Nowej Zelandii i jest objęte 3-letnią gwarancją producenta.
Najważniejsze korzyści
- Wysoka czystość destylatu dzięki kolumnie rektyfikacyjnej T500 z efektywnym chłodzeniem i kontrolą refluksu
- Kocioł 25 L (stal nierdzewna 304, food grade) – trwały, odporny na korozję, bezpieczny w kontakcie z żywnością
- Regulacja mocy (podwójne sterowanie grzałką): szybkie nagrzewanie i stabilna praca w trakcie destylacji
- System 2″ Tri-Clamp – łatwe czyszczenie, szczelne połączenia, kompatybilność z osprzętem 2″
- Zabezpieczenia: ochrona przed pracą na sucho (boil-dry reset), bezpiecznik termiczny
- Wygodny spust: kran/zawór spustowy ze stali nierdzewnej (ball valve)
- Wstępnie wypełniona kolumna (stal + miedź) – lepsza separacja frakcji i stabilniejsze rezultaty
- Adapter kranowy + akcesoria do chłodzenia – łatwe podłączenie do kranu kuchennego lub łazienkowego
Destylator Still Spirits CREATE+
Sercem zestawu jest Create+ Boiler 25 L – solidny kocioł destylacyjny z nierdzewki 304, zaprojektowany do bezpiecznej i stabilnej pracy. Podwójny system zasilania grzałek umożliwia przejście od szybkiego grzania do precyzyjnego utrzymania temperatury, co ułatwia kontrolę i stabilność odbioru.
Za jakość odpowiada CREATE+ T500 Column & Condenser – kolumna refluksowa ze skraplaczem, skutecznie oczyszczająca pary i pozwalająca uzyskać neutralny destylat. Kolumna jest fabrycznie wypełniona stalą nierdzewną i miedzią, co poprawia efektywność procesu.
Cały system jest modułowy i zbudowany w oparciu o 2″ Tri-Clamp – standard wśród profesjonalnych urządzeń destylacyjnych, który umożliwia dalszą rozbudowę.
Still Spirits CREATE+ T500 to destylator refluksowy zaprojektowany z myślą o użytkownikach oczekujących wysokiej precyzji oraz czystości procesu. Zestaw łączy kocioł o pojemności 25 litrów wykonany ze stali nierdzewnej 304 z kolumną rektyfikacyjną wyposażoną w wydajny skraplacz, co pozwala na skuteczną separację par i uzyskiwanie bardzo czystego destylatu. Modułowa konstrukcja oparta na standardzie 2″ Tri Clamp zapewnia szczelność, wygodny montaż oraz możliwość dalszej rozbudowy systemu w zależności od potrzeb użytkownika.

Dane techniczne
- Typ aparatu: destylator refluksowy / kolumna rektyfikacyjna
- Pojemność kotła: 25 L
- Maks. czystość destylatu: do ok. 93% (w zależności od warunków i nastawu)
- Zasilanie/moc: tryb pełnej mocy + tryb ograniczony (przełącznik dwóch grzałek)
- Zużycie wody chłodzącej: ok. 200 L na cykl 25 L (z regulacją przepływu)
- Wymiary zestawu: ok. 133 cm (wys.) × 35 cm × 37 cm
- Gwarancja: 3 lata
Zastosowania
- Destylacja wody (woda demineralizowana, destylowana)
- Hydrolaty / olejki eteryczne (w zależności od konfiguracji)
- Neutralne destylaty – jako baza do dalszej filtracji i aromatyzowania
- Praca w konfiguracji 2″ Tri-Clamp z możliwością rozbudowy (np. koszyk na botaniki)

Dzięki zastosowaniu systemu refluksowego urządzenie umożliwia stabilną pracę i powtarzalne rezultaty, co jest szczególnie istotne przy destylacji wody, przygotowywaniu hydrolatów lub tworzeniu neutralnej bazy do dalszej filtracji i aromatyzacji. Solidne wykonanie, zabezpieczenia termiczne oraz przemyślana konstrukcja sprawiają, że CREATE+ T500 jest sprzętem trwałym, bezpiecznym i odpowiednim zarówno dla wymagających hobbystów, jak i osób poszukujących profesjonalnego rozwiązania do pracy w warunkach domowych.
Zawartość zestawu
- Create+ Boiler 25 L (kocioł)
- Create+ T500 Column & Condenser (kolumna + skraplacz)
- Adapter kranowy i węże do chłodzenia (zgodnie z konfiguracją producenta)
Ważne informacje:
Uwaga: Destylacja alkoholu oraz korzystanie ze sprzętu destylacyjnego może podlegać ograniczeniom prawnym. Przed zakupem zapoznaj się z obowiązującymi przepisami prawa w Twoim kraju.
Podczas użytkowania stosuj się do zasad bezpieczeństwa: zapewnij dobrą wentylację, unikaj źródeł zapłonu, nie zostawiaj urządzenia bez nadzoru, stosuj chłodzenie zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli destylujesz alkohol, trzymaj w pobliżu środek gaśniczy odpowiedni do alkoholu: mgła wodna, piana, proszek, CO₂, piasek lub dolomit.
Destylator Still Spirits CREATE+ T500
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)
Bestsellery
3,49 zł
Nie ma jeszcze żadnych opinii, bądź pierwszy!